czwartek, 24 listopada 2016

Zgubiona wygrana w Stambule

Benfica Lizbona zremisowała na wyjeździe 3:3 z Besiktasem JK, w spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2016/2017. W drugim meczu grupy B włoskie SSC Napoli zremisowało bezbramkowo u siebie z Dynamem Kijów.

Gracze Benfiki Lizbona zaprzepaścili w środę ogromną szansę na zapewnienie sobie awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Orły prowadziły w Stambule do przerwy aż 3:0, a zwycięstwo gwarantowało im wyjście z grupy. Bramki w pierwszej połowie dla ekipy Rui Vitorii strzelali kolejno Goncalo Guedes (10'), Nelson Semedo (25') i Ljubomir Fejsa (31'). Niestety w drugiej połowie obraz spotkania zmienił się diametralnie i to gospodarze ostatecznie doprowadzili do wyrównania. Kolejno sposób na Edersona znajdowali Tosun (58'), Ricardo Quaresma (83' karny) i Aboubakar (89').

Remisy we wczorajszych spotkaniach mocno skomplikowały sytuację w grupie B. Benfica i Napoli mają po 8 punktów, Beisktas 7, a jedynie Dynamo Kijów nie walczy już o nic i ma 2 oczka na koncie. W ostatniej kolejce Orły podejmą u siebie Napoli, a Dynamo Kijów zagra u siebie z Besiktasem. Jakakolwiek wygrana u siebie z Napoli da ekipie Rui Vitorii awans z pierwszego miejsca. Remis może dać awans z drugiego miejsca, ale pod warunkiem, że Besiktas nie wygra w Kijowie. Porażka daje awans jedynie w sytuacji gdy Turcy przegrają na Ukrainie.