poniedziałek, 3 października 2016

Rozbili beniaminka

Benfica Lizbona rozbiła u siebie 4:0 beniaminka CD Feirense, w spotkaniu 7. kolejki Liga NOS. Dzięki zwycięstwu Orły utrzymały prowadzenie w tabeli i mają trzy punkty przewagi nad FC Porto i Sportingiem Lizbona.

Benfica grając bez kilku kluczowych zawodników, który borykają się z kontuzjami (Jardel, Jonas, Raúl Jiménez, Samaris, André Horta) nie miała większych problemów z rozprawieniem się z ambitnym beniaminkiem. Co prawda do przerwy gospodarze prowadzili tylko1:0 (tradycyjny już brak skuteczności) po samobójczym trafieniu Luisa Aurelio w 35. minucie (swoją drogą kuriozalne i "przepiękne" trafienie), ale po przerwie zaaplikowali przeciwnikowi trzy kolejne bramki autorstwa Argentyńczyków, Salvio (61') i Cerviego (70') oraz Grimaldo (90+4'). Tym samym efektownie zadośćuczynili po części swoim fanom za środową porażkę z SSC Napoli.