sobota, 15 października 2016

Awans w kiepskim stylu

Benfica Lizbona pokonała 2:1 trzecioligowy 1º Dezembro w spotkaniu 1/32 finału Taça de Portugal rozegranym w piątkowy wieczór na Estádio António Coimbra da Mota w Estoril.

Niestety Orły zaprezentowały się bardzo słabo w starciu z 3-ligowcem, co jest bardzo niepokojące przed arcyważnym pojedynkiem z Dynamem Kijów. Decydująca bramka o awansie padła dopiero w doliczonym czasie gry, a jej autorem był Luisão.

Grająca nieco w rezerwowym składzie Benfica co prawda przeważała, ale nie było widać na boisku różnicy dwóch klas rozgrywkowych, jakie dzielą obie drużyny. W pierwszej połowie Orły praktycznie tylko raz zagroziły na poważnie bramce rywala, gdy w 44. minucie minimalnie niecelnie główkował Jose Gomes.

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza i bardziej emocjonująca. Orły od początku mocno przycisnęły i w 50. minucie przyniosło to skutek bramkowy. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego i zamieszaniu z tym związanym, piłka trafiła do Danilo, który najpierw oszukał zwodem jednego z obrońców, a następnie mocno strzelił i piłka wpadła do siatki przy dalszym słupku bramki.

Ambitni gospodarze ruszyli do odrabiania strat i sztuka ta im się udała. Bramkarz Ederson sfaulował w polu karnym jednego z rywali i w 62. minucie Martim Águas pewnie egzekwując jedenastkę doprowadził do wyrównania.

Gracze Benfiki chcieli rozstrzygnąć losy awansu w regulaminowym czasie gry i wobec głębokiej i szczelnej defensywy 3-ligowca kilkukrotnie byli blisko strzelenia gola oddając mocne strzały z dystansu. Jeden po interwencji bramkarza trafił nawet w poprzeczkę. I gdy już wydawało się, że kibice będą świadkami dogrywki sprawy w swoje ręce wziął weteran Luisão. Brazylijczyk w swoim stylu strzelił gola głową po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego.

1º Dezembro vs Benfica Lizbona - 1:2 (0:0)
0:1 Danilo (50')
1:1 Martim Águas (karny 62')
1:2 Luisão (90+6')