sobota, 10 września 2016

Wygrana nad Aroucą

Benfica Lizbona w piątkowy wieczór pokonała na wyjeździe 2:1 FC Aroucę, w spotkaniu 4. kolejki Liga NOS.Orły zagrały bez kilku podstawowych zawodników kontuzjowanych lub oszczędzanych na wtorkowe spotkanie Ligi Mistrzów z tureckim Besiktasem.

Benfica od początku kontrolowała przebieg spotkania i w 16. minucie objęła prowadzenie po trafieniu Nélsona Semedo. Gdy w 51. minucie wynik podwyższył Lisandro Lopez losy spotkania wydawały się już rozstrzygnięte. Niestety gospodarze po kilku minutach strzelili kontaktowego gola za sprawą Waltera Gonzáleza w 56. minucie i choć przewaga wciąż należała do Orłów, to w końcówce było nieco nerwowo pod bramką bronioną przez Julio Cesara. Na całe szczęście udało się zainkasować komplet punktów i ekipa Rui Vitorii w spokoju może szykować się do wtorkowego meczu z Besiktasem na Estadio da Luz.

W meczu tym w barwach Benfiki zadebiutował Rafa Silva kupiony niedawno z Bragi. Niestety w 60. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Statystyczny debiut zaliczył również 17-letni napastnik  José Gomes, wprowadzony jednak dopiero w doliczonym już czasie gry.

Jak wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.