środa, 14 września 2016

Talisca się zemścił

Benfica Lizbona zremisowała u siebie 1:1 z Besiktasem Stambuł w spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Kompletu punktów Orły pozbawił w doliczonym czasie gry Talisca, który do mistrza Turcji został niedawno wypożyczony z Benfiki.

Gospodarze przystąpili do meczu przetrzebieni kontuzjami, których plaga dotknęła zwłaszcza napastników. Trójka podstawowych atakujących Jonas, Mitroglu i Raul Jimenez została wyeliminowana z gry, a ponadto trener Rui Vitoria nie mógł prowadzić drużyny z ławki rezerwowych (kara ze strony UEFA za poprzedni sezon). Mimo to Benfica była bardzo blisko wywalczenia kompletu punktów na inaugurację rozgrywek grupowych.

Orły objęły prowadzenie w już 12. minucie po trafieniu Argentyńczyka Franco Cerviego. Spory udział przy golu miał jego rodak Eduardo Salvio, który tak mocno z lewej strony wstrzelił piłkę w pole karne, że bramkarz Zengin odbił piłkę przed siebie i Cervi mógł wpakować ją do siatki.

Benfica po objęciu prowadzenia niby kontrolowała jego przebieg, ale czym bliżej końca, to pod bramką Edersona było coraz bardziej gorąco. Zwłaszcza po rzutach wolnych i rożnych Ricardo Queresmy. Jego strzały lub dośrodkowania były groźne. Portugalczyk już w pierwszej połowie próbował zaskoczyć w ten sposób Edersona. I gdy wydawało się, że gospodarze zainkasują komplet punktów fanom na Estadio da Luz przypomniał o sobie Talisca.

Brazylijczyk wypożyczony z Benfiki do Besiktasu wszedł na boisko po przerwie i w doliczonym już czasie gry popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. W ten sposób dokonał swego rodzaju zemsty na sztabie szkoleniowym gospodarzy, który w tej chwili nie widział dla niego miejsca w kadrze Benfiki.

W drugim spotkaniu grupy B Dynamo Kijów przegrało u siebie 1:2 z SSC Napoli, a oba gole dla włoskiej drużyny strzelił Arkadiusz Milik.