poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Porażka i trzech kontuzjowanych

Benfica Lizbona przegrała 2:3 z Olimpique Lyon w towarzyskim spotkaniu rozegranym w niedzielny wieczór na Stade de Lyon. Niestety podczas meczu trzech graczy Orłów nabawiło się urazów.

Mecz z Olimpique Lyon był ostatnim sprawdzianem przed pojedynkiem o Supertaça, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili już 3:1 po trafieniach Fekira, Corneta i Lacazette z rzutu karnego. Orły odpowiedziały jedynie trafieniem Grimaldo. W drugiej połowie inicjatywa należała już do Benfiki, ale do nie udało się doprowadzić do remisu, a jedynie zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą trafienia André Almeidy.

Niestety podczas meczu trzech zawodników doznało urazów, Kostas Mitroglu, André Almeida i Rui Fonte. Kontuzja tego ostatniego wydaje się najbardziej poważna (uraz prawego kolana), bo opuszczał murawę mocno kulejąc.

Olimpique Lyon vs Benfica Lizbona - 3:2 (3:1)