sobota, 21 maja 2016

Taça da Liga po raz siódmy!

Benfica Lizbona rozbiła 6:2 CS Marítimo Funcha, w finałowym spotkaniu Taça da Liga 2015/2016 rozegranym na Estádio Cidade w Coimbrze. Tym samym Orły po raz 7. w historii (na 9 rozegranych edycji) wywalczyły to trofeum.

Orły nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Maritimo Funchal i w efektownym stylu wywalczyły drugie w tym sezonie trofeum po mistrzostwie kraju. Benfica kontynuuje również swoją dominację w Pucharze Ligii, w których to rozgrywkach triumfowała 7 razy na 9 rozegranych edycji.

Zawodnicy Rui Vitorii już po kilkunastu minutach praktycznie rozstrzygnęli losy spotkania. Wynik w 11. minucie otworzył Jonas, a siedem minut później podwyższył prowadzenie Kostas Mitroglu. Gdy w 38. minucie Grek strzelił trzeciego gola zapowiadało się na pogrom. Orły jednak nieco odpuściły i tuż przed przerwą gola dla Maritimo strzelił João Diogo.

Kolejne bramki padły dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Najpierw na 4:1 trafił w 77. minucie Nico Gaitan, następnie z rzutu karnego drugiego gola dla drużyny z madery strzelił Fransérgio. W samej końcówce Maritimo dobili kolejno Jardel i z rzutu karnego Raul Jimenez.

Smutną informacją dla fanów Benfiki jest fakt, że dla kilku graczy był to zapewne ostatni występ w barwach Orłów. Renato Sanches został już kupiony przez Bayern Monachium, Nico Gaitan jest już ponoć jedną nogą w Atletico Madryt, a niewykluczone, że i na kilku innych graczy zagną parol bogate klubu europejskie.

* pełna dokumentacja spotkania - tutaj

Z najciekawszymi sytuacjami spotkania i jak padały gole możecie zobaczyć klikając w poniższy skrót wideo.