poniedziałek, 9 maja 2016

Heroiczny bój na Maderze!

Benfica Lizbona w niedzielny wieczór pokonała 2:0 na wyjeździe Maritimo Funchal, w spotkaniu 33. kolejki Liga NOS. Dzięki wygranej Orły na kolejkę przed końcem rozgrywek odzyskały pozycję lidera i jak wygrają w najbliższą niedzielę u siebie z Nacionalem, to obronią tytuł mistrzowski.

Benfica w ostatnich spotkaniach strasznie męczyła się z kolejnymi rywalami i mecz na Maderze wydawał się ostatnią poważną przeszkodą na drodze do mistrzostwa. Orły ostatecznie ją sforsowały i to w spektakularny sposób, bo już od 37. minuty przyszło im grać w osłabieniu, po tym jak arbiter wyrzucił z boiska z boiska Renato Sanchesa, który w niespełna 10 minut zobaczył dwie żółte kartki.

Bohaterami Benfiki zostali Kostas Mitroglu, który tuż po przerwie w 48. minucie strzelił pierwszego gola oraz wprowadzony w 66. minucie na boisko Talisca, który w 83. minucie strzelił drugą bramkę i tym samym oszczędził fanom Benfiki nerwówki w końcówce spotkania.

W ostatniej kolejce Benfica podejmie u siebie inną drużynę z Madery, CD Nacional, a Sporting Braga podejmie u siebie Sporting Lizbona. Orły by zapewnić sobie mistrzostwo muszą uzyskać identyczny wynik jak Lwy. Naturalnie 100% gwarancję obrony tytuły daje im zwycięstwo na Estadio da Luz.

* pełna dokumentacja spotkania - tutaj

Z najciekawszymi sytuacjami spotkania i jak padały gole możecie zobaczyć klikając w poniższy skrót wideo.