wtorek, 19 kwietnia 2016

Vitoria Setubal przebrnięta

Benfica Lizbona pokonała u siebie 2:1 drużynę Vitorii Setubal  w spotkaniu 30. kolejki Liga NOS. Dzięki wygranej Orły powróciły na pozycję lidera rozgrywek i na cztery kolejki przed końcem mają dwa punkty przewagi nas Sportingiem Lizbona.

Mecz rozpoczął się sensacyjnie, bo goście już w pierwszej minucie objęli prowadzenie po trafieniu André Claro. Benfica stosunkowo szybko odwróciła jednak losy spotkania. Najpierw w 19. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jonas, a w 24. minucie gospodarze objęli prowadzenie po rzucie rożnym, gdy celnie główkował Jardel.

W drugiej połowie fani Benfiki na Estadio da Luz i przed telewizorami liczyli na podwyższenie wyniku, ale tak się nie stało. Niespodziewanie to goście stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale pewnie bronił Ederson lub pudłowali. Być może słaba gra Orłow w drugiej połowie była efektem zmęczenia po środowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Najważniejsze jednak, że na cztery kolejki przed końcem udało się utrzymać fotel lidera i upragniony cel, jakim jest obrona tytułu mistrzowskiego, jest już na wyciągnięcie ręki.

Warto wspomnieć o kolejnym trafieniu Jonasa. Brazylijczyk strzelił swojego 31 w rozgrywkach ligowych i tym samym jest najlepszym strzelcem w ligach europejskich wspólnie z Cristiano Ronaldo (klasyfikacja Złotego Buta). Bramkę mniej od nich ma Gonazalo Higuain, a na czwartym miejscu jest Robert Lewandowski z 27 trafieniami na koncie.