środa, 6 kwietnia 2016

Porażka z nadziejami

Benfica Lizbona przegrała na wyjeździe 0:1 z Bayernem Monachium w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Jedyna bramka meczu padła już w 2. minucie spotkania i strzelił ją Arturo Vidal.

Zdecydowanym faworytem dwumeczu był i jest Bayern Monachium, ale Benfica swoją bardzo dobrą grą na Alianz-Arena pokazała, że losy awansu wciąż są sprawą otwartą. Przed wtorkowym meczem wielu uważało, że Bawarczycy już w pierwszym spotkaniu zaaplikują Orłom kilka bramek i do Lizbony pojadą na wycieczkę. Zanosiło się zresztą na już na samym początku spotkania, gdyż już w 2. minucie dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Juan Bernat, a piłkę w siatce głową umieścił Arturo Vidal.

Gospodarze w kolejnych minutach mieli jeszcze okazje do podwyższenia wyniku, m.in. w 21. minucie potężnie z woleja uderzył Thomas Mueller, ale na posterunku był Ederson. Z czasem jednak ich napór słabł, a do głosy zaczęła dochodzić Benfica. Dwie znakomite sytuacje miał Jonas (56' i 64'), ale niestety nie zamienił ich na gole. Otrzymał za to żółtą kartkę, która eliminuje go z meczu rewanżowego. W samej końcówce do głosu znowu doszli gospodarze i w 89. minucie mieli kapitalną okazję do podwyższenia wyniku, ale akcję bramkową zmarnowali do spółki Lewnadowski i Lahm.

Jednobramkowa porażka pozwala Benfice wciąż wierzyć w awans do półfinału. Rewanżowe spotkanie w przyszłą środę zapowiada się bardzo interesująco, ale mimo wszystko to Bayern jest zdecydowanym faworytem do przejścia do kolejnej rundy.

Bayern Monachium vs Benfica Lizbona - 1:0 (1:0)
1:0 Arturo Vidal (2')