wtorek, 15 marca 2016

Pewna wygrana nad Tondelą

Benfica Lizbona pokonała u siebie 4:1 drużynę CD Tondela w spotkaniu 26. kolejki Liga NOS. Orły dzięki wygranej nad ostatnią drużyną w tabeli powróciły na fotel lidera rozgrywek.

Jak się można było spodziewać drużyna Rui Vitorii, wciąż będąca w euforii po awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem czerwonej latarni ligi portugalskiej. Orły już po 24 minutach prowadziły po trafieniach Jardela (11. min.) i Jonasa (24. min.), a w drugiej połowie dołożyły do tego jeszcze dwa gole autorstwa Jonasa (69. min.) oraz Mitroglu (87. min.). Gościom na osłodę udało się już w doliczonym czasie gry strzelić honorową bramkę za sprawą Nathanz Juniora (90+2').

Fani Benfiki mogą dodatkowo się cieszyć z kolejnych trafień Jonasa. Brazylijczyk ma już ich w tym sezonie 28 na koncie i przewodzi w europejskiej rywalizacji o Złotego Buta: