niedziela, 24 stycznia 2016

Z Aroucą wygrana zgodnie z planem

Benfica Lizbona pokonała u siebie 3:1 FC Aroucę w spotkaniu 19. kolejki Liga NOS. Orły dzięki wygranej wciąż tracą do liderującego Sportingu dwa punkty, a do trzeciego FC Porto (grają dzisiaj) będą mieć przynajmniej trzy punkty przewagi.

Gospodarze nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Arouki. Już w 3 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Pizziego, a w 19 minucie dzięki bramce Kostasa Mitroglu (uderzenie przysłowiową piętką) prowadzili już dwoma bramkami.

W drugiej połowie gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg meczu, a w 67 minucie podwyższyli wynik za sprawą Jonasa. Dla Brazylijczyka jest to już 19 gol w tym sezonie ligowym i w tabeli strzelców Liga NOS wyprzedza drugiego Slimaniego (Sporting) o trzy trafienia.

Goście w doliczonym czasie gry strzelili honorową bramkę, a na listę strzelców wpisał się Jose Velázquez (trafienie głową po rzucie rożnym).

Gracze Benfiki strzelili już w lidze 50 goli. Potrzebowali do tego 19 kolejek, co oznacza najlepszy wynik  od sezonu 1989/1990.