niedziela, 3 stycznia 2016

Cenna wygrana w Guimaraes

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 1:0 Vitoria Guimaraes w spotkaniu 15. kolejki Liga NOS. Zwycięską bramkę w 74. minucie strzelił 18-letni Renato Sanches. Orły aktualnie tracą do liderującego Sportingu 4 punkty, a do drugiego FC Porto 2 punkty.

Wygrana na Estádio D. Afonso Henriquesa dosłownie rodziła się w bólach. Gospodarze postawili Orłom wysoko poprzeczkę i choć to Benfica posiadała optyczną przewagę to i miejscowi kilkukrotnie zagrozili bramce Julio Cesara. Na całe szczęście w 74. minucie kapitalną bombą w samo okienko popisał się Renato Sanches i zagwarantował tym samym Benfice tak ważne trzy punkty.

Jak dokładnie wyglądał przebieg spotkania możecie zobaczyć na umieszczonym poniżej obszernym skrócie wideo.