poniedziałek, 9 listopada 2015

Wypunktowali Boavistę

Benfica Lizbona pokonała u siebie 2:0 Boavistę Porto w spotkaniu 10. kolejki Liga NOS. Bramki dla Orłów strzelili Goncalo Guedes w 39 minucie i Mehdi Carcela w 88 minucie.

Orły nie miały problemu z pokonaniem Boavisty na własnym stadionie, choć po raz kolejny pokazały bardzo przeciętną dyspozycję. Goście od początku nastawili się na przysłowiową "obronę Częstochowy" i gospodarze przez bardzo długi czas nie potrafili dobrać się im do skóry. Sztuka ta udała im się dopiero w 39 minucie, gdy najbardziej kreatywny na boisku Nico Gaitan wycofał piłkę na linię pola karnego do Goncalo Guedea, a ten precyzyjnym strzałem obok słupka otworzył wynik spotkania.

Druga połowa miała praktycznie identyczny przebieg jak pierwsza, z tym że gospodarze stworzyli sobie kilka klarownych sytuacji bramkowych. Problem w tym, że zanim strzelili drugą bramkę piłką dwukrotnie trafiała w słupek bramki Boavisty po strzałach Jonasa i Talisci z rzutu wolnego. W 88 minucie strzał głową Jardela odbił się od poprzeczki, ale dobitka Mehdi Carcela znalazła już drogę do bramki.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył jeszcze zawodnik gości Mandiang za faul na Eliseu.