czwartek, 22 października 2015

Na tarczy ze Stambułu

Benfica Lizbona przegrała na wyjeździe 2:1 z Galatasaray Stambuł, w drugim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. W innym meczu grupy C Atletico Madryt pokonało u siebie 4:0 kazaski FK Astana.

Pojedynek z Galatasaray Orły rozpoczęły w wymarzony sposób. Już w 2. minucie Nicolas Gaitan ośmieszył tureckich obrońców i sprytnie przerzucił piłkę nad wybiegającym Fernando Muslerą. Niestety gospodarze dosyć szybko doprowadzili do wyrównania. W 19. minucie Andre Almeida zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Selcuk Inan strzelił mocno pod poprzeczkę i było 1:1.

Podbudowani wyrównującą bramką gospodarze poszli za ciosem. W 33 minucie w roli głównej wystąpił Lukas Podolski. Urodzony w Gliwicach piłkarz zewnętrzną częścią stopy posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza Benfiki. Świetnym podaniem napastnika Galaty popisał się Aurelien Chedjou. W końcówce pierwszej połowy Gaitan mógł doprowadzić do wyrównania, ale Muslera obronił jego uderzenie.

Na początku drugiej połowy Orły mogły przegrywać już dwoma bramkami, ale dopisało im szczęście, kiedy Wesley Sneijder trafił w słupek. W 51. minucie bliski zdobycia gola był Umut Bulut. W odpowiedzi przed szansą stanął Raul Jimenez stanął, ale i tym razem pewnie interweniował Muslera.