niedziela, 27 września 2015

Pewna wygrana nad Paços Ferreira

Benfica Lizbona pokonała u siebie 3:0 Paços Ferreira, w spotkaniu 6. kolejki Liga NOS. Orły zdobywając komplet punktów wykorzystały "niemoc" swoich najgroźniejszych rywali do mistrzostwa i odrobiły do nich po 2 punkty.

Po ubiegłotygodniowej porażce z FC Porto, Orły traciły do Smoków i Sportingu Lizbona już 4 punkty. Okazało się jednak, że 6. kolejka była dla ekipy Rui Vitorii bardzo udana. Pewnie pokonali u siebie  Paços Ferreira, a najgroźniejsi rywale do mistrzostwa tylko remisowali na wyjazdach, Porto w piątek 2:2 z Moreirense, a Sporting w sobotni wieczór bezbramkowo z Boavistą.

W sobotnim meczu ponownie swoje konto bramkowe wzbogacił Jonas, który w 34 minucie otworzył wynik, a w 73 minucie zamknął. Natomiast bramkę na 2:0 strzelił w 67 minucie Goncalo Guedes. Jonas w barwach Benfiki ma imponujące statystyki. W 43 spotkaniach strzelił już 38 bramek.

W najbliższą środę Orły czeka wyjazdowe spotkanie w Lidze Mistrzów z Atletico Madryt.