poniedziałek, 21 września 2015

Klasyk dla Smoków

Benfica Lizbona przegrała 0:1 na wyjeździe z FC Porto w spotkaniu 5. kolejki Liga NOS 2015/2016. Zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił w 86 minucie André André i tym samym Smoki mają już 4 punkty przewagi nad Orłami.

Pierwsza połowa była dosyć obiecująca dla fanów Benfiki. Co prawda mecz miał wyrównany przebieg, ale to sytuacje bramkowe Orłów były bardziej groźne. Ikera Casillasa w bramce dwukrotnie sprawdził Kostas Mitroglu.

Druga połowa należała już do gospodarzy, którzy zepchnęli Benficę do obrony. Prowadzenie mogli objąć już w 48 minucie, kiedy Kameruńczyk Aboubakar trafił głową w słupek. W 59 minucie kapitalnie przy strzele tego samego zawodnika interweniował Julio Cesar. Gdy wydawało się, że mecz na Dragao zakończy się bezbramkowym remisem gospodarze wyprowadzili szybki kontratak i André André będąc sam na sam z bramkarzem Orłów nie zmarnował okazji na rozstrzygnięcie losów spotkania.

Dla trenera Lopetegui było to pierwsze zwycięstwo nad Benficą od kiedy prowadzi FC Porto. Natomiast Rui Vitória wciąż nie może znaleźć sposobu na Smoki (jego drużyny mierzyły się już z nimi 14-krotnie). Co ciekawe Benfica jest ostatnią drużyną ligową, która strzeliła FC Porto gola na jego stadionie. Miało to miejsce w grudniu ubiegłego roku w meczu wygranym 2:0. Od tego czasu Smoki wygrały 13 kolejnych spotkań ligowych na Dragao.