niedziela, 10 maja 2015

Spacerek z Panafiel

Benfica Lizbona pewnie pokonała u siebie 4:0 FC Panafiel, w spotkaniu 32. kolejki Liga ZONE Sagres. Orły od obrony tytułu mistrzowskiego dzielą już tylko trzy punkty, a maja jeszcze do rozegrania dwa mecze.

Tak jak przewidywali eksperci, Benfica nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli, FC Panafiel. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Lima w 8 i 62 minucie, a po jednej dołożyli Jonas w 30 minucie i Pizzi w 60 minucie. Dla gości przegrana oznacza spadek do II ligi.

Orły do wywalczenia kolejnego tytułu mistrzowskiego potrzebują już tylko 3 punktów i to przy założeniu, że wszystkie trzy spotkania do końca wygra FC Porto. Mogą wiec sobie pozwolić na porażkę za tydzień z Vitorią Guimaraes, ale nikt takiego wyniku nawet nie zakłada. Wszyscy liczą, że za tydzień Orły będą już świętować obronę tytułu. Teoretycznie mogą to zrobić już wieczorem, ale jest mało prawdopodobne, że Smoki przegrają u siebie w niedzielę wieczorem z Gil Vicente.

Trawienie Jonasa było jego18 bramką w tym sezonie i tym samym zrównał się w klasyfikacji strzelców z prowadzącym Jacksonem Martínezem z FC Porto.Brazylijczyk utrzymuje znakomitą skuteczność, która wynosi średnio 0,88 gola na mecz. Tym samym jest najlepszym debiutantem w Benfice od czasów słynnego Eusebio, który w sezonie 1960/61 mógł się pochwalić średnią 0,96 gola na mecz.