niedziela, 12 kwietnia 2015

Efektowne zwycięstwo nad Academicą

Benfica Lizbona pewnie pokonała u siebie 5:1 Académicę Coimbra, w spotkaniu 28. kolejki Liga ZONE Sagres. Orły dzięki temu utrzymały trzypunktową przewagę w tabeli nad FC Porto, które wczoraj wygrało 3:1 na wyjeździe z Rio Ave.

Gospodarze nie mieli żadnego problemu z pokonaniem Academiki, która nie przegrała przecież kolejnych dziewięciu spotkań ligowych. Tym razem ekipa prowadzona przez José Viterbo nie miała żadnych szans na Estadio da Luz. Benfica już po 20 minutach prowadziła 3:0 po trafieniach Jardela (9'), Jonasa (11') i Limy (19' rzut karny), a kilka minut po przerwie wynik podwyższył niesamowicie skuteczny ostatnio Jonas (53'). Gości stać było jedynie na honorowe trafienie Rafaela Lopesa (80'), na które zresztą Orły szybko odpowiedziały piątym trafieniem Ljubomira Fejsy (83').

Żółtą kartkę w spotkaniu zobaczył Maxi Pereira i nie zagra w kolejnym spotkaniu z Belenenses. Było to z jego strony zamierzony ruch, gdyż chciał się "wyczyścić" przed arcyważnym spotkaniem z FC Porto w 30. kolejce.

Po blisko rocznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił do gry Ljubomir Fejsa. Serb swój powrót okrasił trafieniem zamykającym wynik spotkania.

Pod koniec spotkania na boisku pojawił się Urugwajczyk, Jonathan Rodríguez, który zmienił Jonasa. Młody napastnik zaliczył dzięki temu oficjalny debiut w pierwszej drużynie Benfiki.