niedziela, 15 marca 2015

Fatum Bragi przełamane

Benfica Lizbona pokonała u siebie 2:0 Sporting Braga, w spotkaniu 25. kolejki Liga ZONE Sagres. Tym samym Orły przełamały niemoc w spotkaniach z drużyną Sérgio Conceição, która w obecnym sezonie już dwukrotnie okazywała się lepsza od Benfiki.

Po jesiennych porażkach 2:1 w wyjazdowym spotkaniu ligowym i u siebie w Pucharze Portugalii, wydawało się, że zawodników Jorge Jesusa czeka bardzo trudne spotkanie. Okazało się jednak, że Orły dominowały od samego początku spotkania i zasłużenie zainkasowały komplet punktów. Ich przewaga nad drugim FC Porto znowu wynosi 7 punktów i ze spokojem mogą czekać na dzisiejszy mecz Smoków z Aroucą u siebie.

Autorami bramek dla Benfiki byli Jonas i Eliseu. Niezawodny ostatnio Brazylijczyk w  21 minucie precyzyjnie uderzył tuż przy słupku. Natomiast portugalski obrońca w swoim stylu popisał się w 76 minucie potężną bomba z dystansu. Goście od 59 minuty grali w osłabieniu, po tym jak arbiter wyrzucił za drugą żółtą kartkę Tiago Gomesa.

Jedynym minusem dla ekipy Jorge Jesusa w tym spotkaniu jest żółta kartka dla Nico Gaitana, która wyklucza go z kolejnego, wyjazdowego spotkania ligowego z Rio Ave.

Gospodarze już po raz kolejny nie pozwolili sobie strzelić bramki na Estadio da Luz. W sumie passa ta trwa już 884 minuty. Tym samym jest to najlepszy tego typu wynik Orłów od 1989 roku.