piątek, 13 lutego 2015

Pewny awans do finału

W środę Benfica Lizbona pewnie pokonała 3:0 na Estadio da Luz Vitórię Setúbal, w półfinałowym spotkaniu Taça da Liga 2015. W finale tych rozgrywek Orły zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Maritimo Funchal - FC Porto, który odbędzie się dopiero 2 kwietnia.

Grająca w nieco rezerwowym składzie Benfica nie miała większych problemów z awansem do finału Taça da Liga 2015, którego to trofeum jest obrońcą. Losy półfinału rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Najpierw w 39 minucie z boiska został wyrzucony peruwiański skrzydłowy gości L. Advíncula, a tuż przed przerwą dwa kolejne rzuty karne na bramki zamienili Talisca i Pizzi. W 73 minucie wynik podwyższył jeszcze wprowadzony po przerwie Jonas.

Pełną dokumentację spotkania znajdziecie tutaj, a obszerny skrót spotkania tutaj.

Co ciekawe już w najbliższą niedzielę obie drużyny ponownie zmierzą się ze sobą na Estadio da Luz. Tym razem w ramach 21. kolejki Liga ZON Sagres.