poniedziałek, 16 lutego 2015

Déjà vu z Taça da Liga

Benfica Lizbona pokonała u siebie 3:0 Vitórię Setúbal, w spotkaniu 21. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015.Tym samym Orły powtórzyły wynik z tym zespołem ze środowego półfinału Taça da Liga.

Podobnie jak i w środę orły nie miały większych problemów z pokonaniem Vitórii Setúbal. Tym razem skalpem bramkowym podzielili się Brazylijczycy, Jardel i Lima. Ten pierwszy obrońca strzelił swoją drugą bramkę z kolei w spotkaniu ligowym. Przed tygodniem w doliczonym czasie gry zapewnił remis w derbowym pojedynku ze Sportingiem, a wczoraj otworzył wynik spotkania już w 9 minucie. Lima trafił w niedzielę dwukrotnie, w 40 i 71 minucie.

Benfica dzięki pewnej wygranej utrzymała czteropunktową przewagę nad FC Porto oraz powiększyła przewagę nad trzecim Sportingiem do 9 oczek. Lwy w tej kolejce niespodziewanie tylko zremisowały 1:1 na wyjeździe z Belenenses. Czwarta w tabeli Braga traci już do Orłów 13 punktów.

Benfica po 21 kolejkach straciła w spotkaniach ligowych zaledwie 9 bramek. Jest to najlepszy wynik Orłów od 25 lat. W liczących się ligach europejskich jedynie Bayern Monachium może poszczycić się podobnym wynikiem (również 9 straconych goli).

Pełną dokumentację spotkania znajdziecie tutaj, a obszerny skrót spotkania tutaj.