poniedziałek, 5 stycznia 2015

Penafiel zdobyte

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 3:0 FC Penafiel, w spotkaniu 15. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Bramki dla Orłów strzelili Brazylijczycy, Talisca, Jonas i Jardel.

Benfica wygrała 12 spotkanie ligowe z rzędu i pewnie przewodzi stawce Liga ZON Sagres, mając 6 punktów przewagi nad FC Porto, 9 nad Vitórią Guimarães i 10 nad Sportingiem Lizbona. W drugiej połowie Orły miały ułatwione zadanie, gdyż gospodarze od 65 minuty grali w osłabieniu w wyniku czerwonej kartki dla Tony. Niestety zawodnicy Jorge Jesusa znowu zaprezentowali się słabo, a wysokie zwycięstwo jest głownie wynikiem słabości rywala i większego doświadczenia, gry w przewadze i lepszej skuteczności Benfiki.

Jak wyglądało spotkanie i jak padły bramki możecie dowiedzieć się oglądając skrót wideo tutaj.

FC Penafiel vs. Benfica Lizbona - 0:3 (0:1)
0:1 Talisca (36')
0:2 Jonas (78')
0:3 Jardel (88')