niedziela, 11 stycznia 2015

Nie dali szans Vitorii

Benfica Lizbona pokonała u siebie 3:0 Vitória Guimarães, w spotkaniu 16. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Bramki dla Orłów strzelili Jonas w pierwszej połowie i O. John i N. Gaitan w drugiej.

Orły godnie oddały hołd legendarnemu Eusebio w rocznicę jego śmierci, pewnie ogrywając rewelację obecnego sezonu i trzecią drużynę w tabeli. Było to 13. kolejne zwycięstwo ligowe Benfiki, które pozwoliło utrzymać 6-punktową przewagę nad FC Porto, które wczoraj w identycznym stosunku pokonało u siebie Belenenses.

Poza efektownym zwycięstwie cieszy również gra. Pierwsza połowa była chyba najlepsza w wykonaniu drużyny Jorge Jesusa w tym sezonie. Ponadto cieszy gra w defensywie, bo Orły nie straciły bramki  w 6 meczu z rzędu.

Jak wyglądało spotkanie i jak padły bramki możecie dowiedzieć się oglądając skrót wideo tutaj.

Benfica Lizbona vs. Vitória Guimarães - 3:0 (1:0)
1:0 Jonas (12')
2:0 O. John (53')
3:0 N. Gaitán (89')