czwartek, 22 stycznia 2015

Wygrali i awansowali

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 2:0 Moreirense FC, w ostatnim spotkaniu grupowym Taça da Liga i awansowała do półfinału tych rozgrywek. Tam najprawdopodobniej zmierzą się ze Sportingiem Lizbona.

Benfice przed meczem by awansować wystarczał remis. Natomiast gospodarze potrzebowali do tego wygranej. Grający w nieco rezerwowym składzie Orły nie zamierzały jednak bronić korzystnego remisu. Mimo to pierwsza połowa była bardzo wyrównana i dopiero w drugiej odsłonie zawodnicy Jorge Jesusa przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw w 64 minucie do bramki trafił niezawodny ostatnio Jonas, a cztery minuty później własnego bramkarza pokonał André Marque, który w rozpaczliwy sposób próbował wybić piłkę spod nóg Derleya.

Jak wyglądało spotkanie i jak padały bramki możecie dowiedzieć się oglądając skrót wideo tutaj.

W półfinale Orły spotkają się ze zwycięzcą pięciodrużynowej grupy C, którym najprawdopodobniej będzie Sporting Lizbona. Natomiast w drugim półfinale zwycięzca grupy B, Maritimo Funchal spotka się ze zwycięzcą grupy D, którym prawdopodobnie będzie FC Porto. Wyniki i terminarz wszystkich grup tutaj.

Moreirense FC vs. Benfica Lizbona - 0:2 (0:0)
0:1 Jonas (64')
0:2 André Marques (68' sam.)