poniedziałek, 22 grudnia 2014

Wymęczone zwycięstwo na koniec roku

Benfica Lizbona pokonała na Estadio da Luz 1:0 Gil Vicente, w spotkaniu 14. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Jedyną bramkę i to w kontrowersyjnych okolicznościach strzelił w 29 minucie Nicolas Gaitán.

Choć rywalem Orłów była ostatnia drużyna ligowej tabeli, to gospodarze męczyli się z nim niemiłosiernie. Nawet zwycięska bramka padła po błędzie sędziego, który nie odgwizdał ewidentnej pozycji spalonej Maxi Pereiry, którego strzał w słupek dobił do bramki Gaitan. Ponadto ambitni goście byli w drugiej połowie blisko wyrównania za sprawą Simy Nwankwo i Gabriela, choć trzeba przyznać, że Orły również miały kilka szans na podwyższenie wyniku. Gil Vicente kończyło mecz w osłabieniu, gdyż w już doliczonym czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Diogo Viana.

Mecz z Gil Vicente był ostatnim spotkaniem ligowym Benfiki w tym sezonie. Pomimo słabej postawy Orły zainkasowały komplet punktów i utrzymały 6-punktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem, którym jest FC Porto.

Jak wyglądało spotkanie i jak padła bramk możecie dowiedzieć się oglądając skrót wideo tutaj.

Benfica Lizbona vs. Gil Vicente - 1:0 (1:0)
1:0 Nicolas Gaitán (29')