poniedziałek, 6 października 2014

Miażdżący ostatni kwadrans

Benfica Lizbona pokonała na Estadio da Luz 4:0 FC Aroucę, w spotkaniu 7. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Dzięki temu Orły dalej są liderem rozgrywek i wyprzedzają w tabeli o 4 punkty FC Porto, a czwarty Sporting traci już 6 punktów.

Choć wynik wskazywałby na bardzo łatwe zwycięstwo Benfiki, to gospodarze przez większość spotkania męczyli się z ambitną Aroucą, która w pierwszej połowie stworzyła sobie nawet kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Gospodarze co prawda mieli optyczną przewagę od początku meczu, ale rozstrzygnęli go dopiero w ostatnim kwadransie, kiedy to w odstępie kilkunastu minut strzelili cztery bramki.

Warto odnotować, że w meczu tym zadebiutował Jonas. Brazylijczyk grający w ostatnich latach w Valencii zmienił w przerwie Limę, a swój debiut okrasił bramką zamykającą wynik spotkania.

Benfica Lizbona vs. FC Arouca - 4:0 (0:0)
1:0 Talisca (75')
2:0 Derley (80')
3:0 Salvio (83')
4:0 Jonas (88')