niedziela, 28 września 2014

Wygrana po ciężkim meczu

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 3:2 GD Estoril-Praia, w spotkaniu 6. kolejki Liga ZONE Sagres. Dzięki zwycięstwu i potknięciom FC Porto i Vitorii Guimaraes, Orły samodzielnie przewodzą ligowej stawce z czterema punktami przewagi nad Smokami i Maritimo Funchal.

Zwycięstwo nad Estoril nie przyszło łatwo, choć Orły za sprawą Talisci prowadziły już 2:0 po zaledwie 7 minutach spotkania.  Ambitni gospodarze potrafili jednak strzelić przed przerwą kontaktową bramkę, a na początku drugiej połowy sensacyjnie doprowadzić do remisu. Nie wiadomo jakby potoczyło się spotkanie, gdyby w 65 minucie arbiter nie pokazał drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki pomocnikowi gospodarzy M. Cabrerze. Benfica szybko wykorzystała przewagę i już kilka minut po tym fakcie strzeliła zwycięską bramkę. Autorem decydującego trafienia był w 70 minucie Lima.

Tuż przed meczem okazało się, że nie wystąpi w nim bramkarz Julio Cesar. Doświadczony Brazylijczyk doznał kontuzji prawej nogi i prawdopodobnie zabraknie go również w środowym spotkaniu LM z Bayerem Leverkusen.

GD Estoril-Praia vs. Benfica Lizbona - 2:3 (1:2)
0:1 Talisca (3')
0:2 Talisca (7')
1:2 Diogo Amado (36')
2:2 Kléber (53')
2:3 Lima (70')