poniedziałek, 1 września 2014

Remis w Derby de Lisboa

Benfica Lizbona zremisowała 1:1 na Estadio da Luz ze Sportingiem Lizbona, w spotkaniu 2. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015.

Derby de Lisboa na Estadio da Luz już dawno nie były tak wyrównane. Początek należał do gospodarzy, którzy udokumentowali swoją przewagę trafieniem Nico Gaitana w 11 minucie. Niestety kilka minut później Lwy wyrównały po fatalnym kiksie bramkarza Artura, który tak niefortunnie wybijał piłkę, że nabił André Carrillo, a odbitą piłkę do pustej bramki skierował Slimani. To tak podcięło skrzydła gospodarzom, że już do przerwy mecz toczył się pod dyktando gości.

Po przerwie gospodarze ponownie przejęli inicjatywę, ale choć stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych niż Sporting, to albo pudłowali, lub pewnie bronił w bramce Rui Patrício. Mecz zakończył się ostatecznie podziałem punktów, z czego najbardziej zadowoleni są fani FC Porto i Vitória Guimarães, gdyż obie te drużyny z kompletem 9 punktów wyprzedzają Benficę o 2 punkty, a Sporting traci już do nich 4 oczka.

Benfica Lizbona vs. Sporting Lizbona - 1:1 (1:1)
1:0 N. Gaitán (11')
1:1 Slimani (19')