środa, 17 września 2014

Początek jak z koszmaru

Benfica Lizbona przegrała u siebie 0:2 z Zenitem Sankt Petersburg, w spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W drugim spotkaniu grupy C, AS Monaco pokonało 1:0 Bayer Leverkusen.

Zenit z trzema byłymi zawodnikami Benfiki w składzie i z portugalskim trenerem na ławce, nie dał praktycznie żadnych szans mocno przebudowanej w lecie Benfice. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszych minutach, gdy najpierw prowadzenie dla gości zdobył w 6 minucie Hulk, a następnie bramkarz Artur w 18 minucie został wyrzucony z boiska za faul na Dannym. Po czterech minutach drugą bramkę dorzucił strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Axel Witsel i było praktycznie po meczu.

Więcej o przebiegu spotkania dowiecie się oglądając poniższy skrót wideo.

Benfica Lizbona vs. Zenit Sankt Petersburg - 0:2 (0:2)