poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Pokonali Boavistę

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 1:0 Boavistę Porto, w spotkaniu 2. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Zwycięską bramkę dla Orłów strzelił w 44 minucie Eliseu.

Spotkanie nie było atrakcyjnym widowiskiem dla kibiców na stadionie i przed telewizorami. Powracająca po 6-letniej przerwie do najwyższej klasy rozgrywkowej Boavista mogła jedynie przeciwstawić Orłom walkę i trzeba przyznać, że sprawiło to zawodnikom Jorge Jesusa sporo problemów. Jednak w ofensywie Pantery nie były w stanie nic zdziałać i w sumie oddały tylko jeden strzał na bramkę Artura. Co ciekawe mecz rozgrywano na sztucznej nawierzchni jaką zainstalowano na Estádio do Bessa Século XXI.

Jedyną bramkę meczu strzelił tuż przed przerwą lewy obrońca Eliseu, który w poprzednich latach grał w hiszpańskiej Maladze. Znany z mocnego uderzenia Portugalczyk uderzył mocno z dystansu nie dając żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. Nie była to jego pierwsza próba uderzenia w ten sposób, bo kilka minut wcześniej bramkarz Monllor z trudem przeniósł jego bombę nad poprzeczką.

Boavista Porto vs. Benfica Lizbona - 0:1 (0:1)
0:1 Eliseu (44')