piątek, 2 maja 2014

Benfica w finale Ligi Europy!

Benfica Lizbona zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Juventusem Turyn, w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy. Pierwszy mecz w Lizbonie Benfica wygrała 2:1 i dzięki temu to ona zagra 14 maja wielkim finale. Przeciwnikiem będzie hiszpańska FC Sevilla.

Choć mecz zakończył się bezbramkowym remisem to nie brakowało w nim emocji i walki. Gospodarzom do awansu wystarczyło skromne 1:0 i chcieli za wszelką cenę awansować, gdyż mecz finałowy zaplanowano na ich stadionie. O dziwo początek spotkania należał do Benfici, ale z czasem do głosu doszli gospodarze i w końcówce pierwszej połowy zarysowała się ich spora przewaga.

Po zmianie stron to znowu Orły prezentowały się lepiej na murawie, ale kontrola nad meczem wymknęła im się w 66. minucie. Wówczas drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Enzo Perez i ekipa Jorge Jesusa przez blisko 30 minut musiała grać w osłabieniu. Na całe szczęście taka sytuacja nie była dla niej nowością, bo w ostatnich dwóch bojach z FC Porto było identycznie. W końcówce gospodarze mocniej przycisnęli, ale obrona Benfici spisywała się bardzo pewnie i udało się obronić korzystny rezultat.

Niestety poza Enzo Perezem w finale nie będą mogli zagrać również Salvio i Marcovic. Argentyńczyk zobaczył żółty kartonik, a że we wcześniejszych meczach również  był nimi karany to będzie musiał pauzować. Natomiast młody Serb już po zejściu z boiska wdał się w przepychanki z Czarnogórcem Vuciniciem i arbiter pokazał im obu po czerwonej kartce. Nie wiadomo również co będzie z Garayem, który w samej końcówce został kopnięty w głowę przez Pogbę.

Konkretne sytuacje meczowe możecie zobaczyć w poniższym skrócie wideo.

Juventus Turyn vs. Benfica Lizbona - 0:0