wtorek, 8 kwietnia 2014

Rozbili Rio Ave

Benfica Lizbona rozbiła na Estadio Da Luz 4:0 Rio Ave. Tym samym wyśrubowała serię kolejnych ligowych zwycięstw do dziewięciu. W pierwszej połowie bramki strzelili Rodrigo i Gaitan, w drugiej połowie dwa trafienia z rzutów karnych dorzucił Cardozo.

Jak wcześnie można było przewidywać będące w gazie Orły nie dały żadnych szans Rio Ave. Do końca rozgrywek pozostały już tylko cztery serie spotkań wiec Benfica potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw by zapewnić sobie mistrzostwo. Jeżeli w najbliższą niedzielę wygra na wyjeździe z Aroucą to 18-19 kwietnia na Estadio Da Luz będzie okazja do świętowania, oczywiście pod warunkiem pokonania Olhanense.

Benfica Lizbona vs. Rio Ave - 4:0 (2:0)
1:0 Rodrigo (17')
2:0 N. Gaitán (29')
3:0 Cardozo (76' karny)
4:0 Cardozo (90+9' karny)