czwartek, 17 kwietnia 2014

Pokazali charakter i zagrają w finale!

Benfica Lizbona pokonała na Estadio da Luz 3:1 FC Porto i awansowała do finału Taça de Portugal, w którym zmierzy się 18 maja z Rio Ave. Pierwszy mecz w Porto Orły przegrały 0:1 i choć wczoraj od 28 minuty musiały grać w osłabieniu (czerwona kartka dla Siqueiry), to potrafiły wyeliminować odwiecznego rywala.

Jak się można było spodziewać gospodarze od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku, gdyż musieli odrobić stratę z pierwszego meczu. Sztuka ta udała im się stosunkowo szybko, bo już w 17' Salvio pokonał strzałem głową Fabiano, po znakomitym dośrodkowaniu z lewej strony przez Gaitana. Niestety w ciągu kilku kolejnych minut dwie żółte kartki zobaczył Guilherme Siqueira i Orły musiały do końca spotkania grać w osłabieniu. Do przerwy udało się jednak gospodarzom utrzymać prowadzenie.

Po przerwie goście odważniej zaatakowali i gdy w 53' Silvestre Varela strzelił wyrównującą bramkę to wydawało się, że losy awansu zostały już definitywnie rozstrzygnięte. Ciężko było przewidywać, że grający w osłabieniu gospodarze będą w stanie strzelić dwie bramki potrzebne im do wyeliminowania Smoków. Orły pokazały jednak wielki charakter i dokonały tej sztuki. Najpierw w 60' Enzo Perez strzelił gola na 2:1 z rzutu karnego podyktowanego po faulu Reyesa na Salvio. W 81' decydujący cios zadał Andre Gomes, po kapitalnej indywidualnej akcji w polu karnym. Tym samym niemożliwe stało się faktem. W końcówce nerwów na wodzy nie wytrzymał jeszcze Ricardo Quaresmai i z drugim żółtym kartonikiem musiał opuścić boisko.

W drugim półfinale Rio Ave pokonało u siebie 2:0 Sporting Braga (1. mecz 0:0) i to ono będzie rywalem Benfici w finale, który zaplanowano na piątek 18 maja.

Benfica Lizbona vs. FC Porto - 3:1 (1:0)
1:0 Salvio (17')
1:1 Silvestre Varela (53'
2:1 Enzo Pérez (60' karny)
3:1 André Gomes (81')