niedziela, 30 marca 2014

Braga zdobyta, mistrzostwo już blisko

Benfica Lizbona pokonał na wyjeździe 1:0 Sporting Braga. Tym samym wyśrubowała serię kolejnych ligowych zwycięstw do ośmiu. Zwycięską bramkę strzelił w 13 minucie Lima, a w już doliczonym czasie gry Rodrigo zmarnował rzut karny.

Wygrywając w Bradze Orły zrobiły kolejny krok do zdobycia mistrzostwa. Do końca rozgrywek pozostało już tylko pięć kolejek, a Benfica ma 7 punktów przewagi nad Sportingiem (w sumie 8, bo ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań) i aż 15 nad FC Porto, które w tej kolejce przegrało na wyjeździe 1:2 z Nacionalem.

Benfica od początku ruszyła na przetrzebionego problemami kadrowymi rywala. Już w 13 minucie Nicolas Gaitan zagrał piłkę z lewej strony w pole karne tak, że Limia nie miał problemu z pokonaniem dobrze dysponowanego dzisiaj Eduardo. Od tego momentu Orły kontrolowały przebieg spotkania i wyprowadzali groźne kontrataki, ale nie potrafili ich zamienić na kolejne bramki. W 90 minucie w polu karnym sfaulowany został Rodrigo i arbiter podyktował jedenastkę. Niestety sam pokrzywdzony przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

Sporting Braga vs. Benfica Lizbona - 0:1 (0:1)
0:1 Lima (13')