wtorek, 25 lutego 2014

Skromne zwycięstwo nad Vitórią Guimarães

Benfica Lizbona pokonała na Estadio da Luz 1:0 Vitórię Guimarães, w spotkaniu kończącym 20. kolejkę Liga ZONE Sagres. Bramkę dającą komplet punktów zdobył w 40 minucie Lazar Marković po podaniu Rodrigo.

Orły po tym zwycięstwie powiększyły swoją przewagę nad drugą drużyną w tabeli do 5 punktów, a w praktyce 6, bo Benfica ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań ze Sportingiem Lizbona. Przyczyniła się do tego sensacyjna porażka FC Porto u siebie 0:1 z Estoril. W tej sytuacji na 10 kolejek przed końcem rozgrywek zawodnicy Jorge Jesusa mają komfortową sytuację i oby jej tylko nie zmarnowali jak w poprzednim sezonie.

Jeżeli chodzi o samo spotkanie to trzeba przyznać, że Vitória Guimarães stworzyła gospodarzom więcej problemów niż wcześniej FC Porto czy Sporting Lizbona. Mimo wszystko czuło się, że gospodarze przez cały mecz kontrolują wypadki na murawie. Obfitowało również w wiele sytuacji bramkowych ze strony obu drużyn.

Bohaterem spotkania był młody Serba, Lazar Marcović, który kilka minut przed przerwą popisał się kapitalną bramką. Otrzymał podanie w pole karne od Rodrigo i najpierw przerzucił piłkę nad próbującym interweniować bramkarzem, by następnie skierować ją do siatki. Zresztą najlepiej zobaczcie to sami:

Obszerny skrót spotkania: -- oglądaj

Benfica Lizbona vs Vitória Guimarães - 1:0 (1:0)
1:0 Lazar Marcović (40')