piątek, 28 lutego 2014

Pewne zwycięstwo nad PAOK-em i awans

Benfica Lizbona pokonała 3:0 na Estadio da Luz grecki PAOK Saloniki i awansowała do 1/8 finału Ligi Europy. Kolejnym rywalem będzie angielski Tottenham Hotspur, który wyeliminował ukraińskie Dnipro Dniepropietrowsk.

Losy awansu rozstrzygnęły się dopiero w 69 minucie, gdy polski arbiter Szymon Marciniak słusznie wyrzucił z boiska Katsouranisa, który tuż przed linią pola karnego powalił na ziemię Limę, wychodzącego na czystą pozycję. Minutę później Nicolas Gaitan popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego otwierając tym samym wynik spotkania. Po tym fakcie goście grając w osłabieniu całkowicie się pogubili i w ciągu następnych kilku minut stracili dwie kolejne bramki.

Benfica Lizbona vs PAOK Saloniki - 3:0 (0:0)
1:0 N. Gaitán (70')
2:0 Lima (karny 78')
3:0 Markovic (79')