wtorek, 31 grudnia 2013

Zwycięstwo po samobóju

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 1:0 Nacional da Madeira, w swoim pierwszym spotkaniu grupowym Taça da Liga 2013/2014. Autorem jedynej bramki w 31 minucie był obrońca gospodarzy Mexer, który po dośrodkowaniu Nico Gaitana skierował głową piłkę do własnej bramki.

Choć Puchar Ligii jest dla Jorge Jesusa najmniej ważnymi rozgrywkami w tym sezonie, to Orły wystąpiły w bardzo mocnym składzie. Z podstawowego składu zabrakło jedynie Luisão, który przebywa na urlopie w Brazylii oraz Maticia. Natomiast Maxi Pereira wszedł dopiero w drugiej połowie spotkania.

W pierwszej połowie mecz miał bardzo otwarty charakter. Benfica atakowała, a gospodarze starali się umiejętnie odgryzać kontratakami. Wydawało się, że po objęciu prowadzenia przez Orły będą one w drugiej połowie spokojnie kontrolować jego przebieg. Tak się jednak nie stało i Nacional przejął inicjatywę. Na całe szczęście w bramce znakomicie spisywał się Jan Oblak, któremu to goście zawdzięczają fakt, że dowieźli skromne zwycięstwo do końca.

Benfica po tym zwycięstwie lideruje w grupie D, gdyż spotkanie pomiędzy Gil Vicente i Leixões odbędzie się dopiero 8 stycznia. Wydaje się jednak, że po zwycięstwie na Maderze Orły nie powinny mieć problemu z wygraniem grupy i awansem do półfinału tych rozgrywek.

CD Nacional vs. Benfica Lizbona - 0:1 (0:1)
0:1 Mexer (31')