poniedziałek, 2 grudnia 2013

Cenne zwycięstwo z Rio Ave

Benfica Lizbona pokonała 3:1 na wyjeździe Rio Ave, w spotkaniu 11. kolejki Liga ZONE Sagres. Bohaterem spotkania był brazylijski napastnik Lima, którego dwie bramki w drugiej połowie zapewniły Orłom cenne trzy punkty. Wcześniej na prowadzenie Benficę w pierwsze połowie wyprowadził Rodrigo, a wyrównującą na 1:1 dla gospodarzy strzelił Ukra.

Trzy punkty zdobyte na wyjeździe pozwoliły Benfice wyprzedzić FC Porto, które w sobotę sensacyjnie przegrało na wyjeździe 0:1 z Académicą Coimbra. Orły mają teraz na koncie dwa punkty przewago nad Smokami, a liderujący Sporting wyprzedza ich jedynie lepszym bilansem bramkowym.

Obszerny skrót spotkania: -- oglądaj

Rio Ave vs Benfica Lizbona - 1:3 (0:1)
0:1 Rodrigo (39')
1:1 Ukra (56')
1:2 Lima (61')
1:3 Lima (77')