niedziela, 20 października 2013

Wymęczony awans

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 1:0 trzecioligowy CD Cinfães i tym samym awansowała do 1/16 finału Taça de Portugal. Jedyną i zwycięską bramkę strzelił w 52 minucie Holender, Ola John.

Benfica pomimo gry w rezerwowym składzie (trener Jorge Jesus oszczędzał podstawowych zawodników na środowe spotkanie Ligi Mistrzów z Olympiacosem Pireus) od początku miała przewagę nad grającymi o dwie klasy niżej gospodarzami. Orły nie potrafiły jednak strzelić bramki, choć już w pierwszych minutach mieli kilka znakomitych sytuacji. W 38 minucie Steven Vitória po dośrodkowaniu z rzutu rożnego umieścił nawet piłkę w siatce strzałem głową , ale arbiter dopatrzył się jego faulu na obrońcy gospodarzy.

Po przerwie obraz meczu się nie zmienił i w końcu w 52 minucie Orły dopięły celu. Holender Ola John wykończył dośrodkowanie z prawej strony i jak się później okazało rozstrzygnął losy awansu do kolejnej rundy Pucharu Portugalii. Gospodarze nie mieli już czego bronić i odważniej zaatakowali. Mieli nawet okazję do wyrównania. Jednak to zawodnicy Benfiki wyprowadzając szybkie kontrataki powinni strzelić kilka bramek, ale albo pudłowali, albo fantastycznie bronił Pedro Miguel.

Co ciekawe trybuny kameralnego stadionu Municipal Cerveira Pinto w Cinfães zostały zdominowane przez fanów Benfiki. Fanów znających realia portugalskiej ligi ten fakt nie dziwi, bo Orły są najpopularniejszą drużyną w tym kraju i w większości wyjazdowych spotkań ligowych ich fani stanowią większość wśród widzów.

Obszerny skrót spotkania: -- oglądaj

CD Cinfães vs. Benfica Lizbona - 0:1 (0:0)
0:1 Ola John (52')