czwartek, 24 października 2013

Remis w meczu na wodzie

Benfica Lizbona zremisowała 1:1 na Estadio da Luz z Olympiacosem Pireus, w spotkaniu trzeciej kolejki fazy grupowej Champions League. Mecz rozgrywano w fatalnych warunkach pogodowych. Obficie padający deszcz zamienił murawę w grzęzawisko i utrudniał granie technicznej i ofensywnej piłki.

Gospodarze od początku spotkania mieli optyczną przewagę i stwarzali sobie znacznie więcej okazji podbramkowych niż mistrz Grecji. Jednak to goście pierwsi strzelili bramkę po skutecznie rozegranym kontrataku. W 29 minucie Kostas Mitroglou podał w pole karne do Alejandro Domingueza, który zwodem położył na murawie jednego z obrońców i spokojnym technicznym strzałem pokonał Artura.

W miarę upływu czasu pogarszały się warunki atmosferyczne nad Estadio da Luz. Panowała wielka ulewa, a boisko zamieniało się powoli w basen. W drugiej połowie kilka razy dochodziło do kuriozalnych sytuacji, kiedy piłka wręcz stawała w kałużach. Utrudniało to zwłaszcza przeprowadzanie ataku pozycyjnego gospodarzom, którzy musieli gonić wynik, a ułatwiało Grekom bronienie satysfakcjonującego ich wyniku. W końcu jednak Orły dopięły swego. W 84 minucie Luisao dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Oscar Cardozo jak przystało na prawdziwego sępa pola karnego, wykorzystał ogromne zamieszanie i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Niestety pomimo usilnych starań gospodarzy w kolejnych minutach wynik nie uległ już zmianie.

Remis patrząc na przebieg spotkania nie jest złym wynikiem, ale z perspektywy walki o wyjście z grupy jest korzystny dla Olympiacosu. Kolejny mecz w Pireusie może rozstrzygnąć, która z tych drużyn awansuje do fazy pucharowej i Benfica nie będzie mogła sobie pozwolić na porażkę w tym spotkaniu.

Benfica Lizbona vs. Olympiacos Pireus - 1:1 (0:1)
0:1 Alejandro Dominguez (29')
1:1 Oscar Cardozo (84')